Videoprodukce | 15. září 2020

Top výhody školícího nebo e-learning videa

 

1) Ušetříte čas i peníze

Digitální svět nabízí řadu výhod. Třeba to, že je digitální. S e-learning videi vám tak odpadají základní problémy klasických školení. Shánění a nájem prostorů, placení školitele, organizace kdy a kam mají účastníci dojít. Se školícími videi je vše jednoduché. Na začátku investujete do kvalitních videí a pak už se nemusíte o nic starat. Ušetříte tak mnoho času, nervů i peněz. Microsoft ušetřil za školení 95% nákladů, když přešel na e-learningová videa (intuition.com, 2019). 

 

2) Přehledná e-learning školení i s materiály

Dalším významným plusem animovaných videí je, že si je můžete udělat podle svého, fantazii se meze nekladou. Tabulky, grafy, příklady, myšlenkové mapy, nic není problém. Lidský mozek funguje s vizualizací mnohem lépe, informace tak snáz pochopí a uloží si je do paměti. Zároveň je to zpestřením, které udrží studentovu pozornost, docílíte tak toho, že se mu bude školení líbit a třeba ho doporučí dál.

3) Praktické ukázky situací

Videa vám nabízí být přímo v terénu a zažít situace, o kterých byste četli jen na papíře. Můžete tak studentům ukázat praktické situace, prostor pro ukázky je opravdu velký. Vysvětlit praktický problém je se školícími videi opravdu jednoduché, ať jde o online svět a toho, jak se zachází se systémy či programy, tak v reálném světě, kde můžete klidně názorně ukázat, jak se používá sbíječka.

Efektivita učení se tak výrazně zvyšuje. Podle výzkumu SAVO Group zaměstnanci už po týdnu zapomenou 65% naučené látky, po šesti měsících toto číslo stoupá na 90 %. Ve stejném výzkumu také poukázali na to, že učení se z videí je pro paměť o 9% efektivnější než učení se z textového materiálu, mozek umí zprocesovat informaci 60 tisíckrát rychleji z videí než z textového materiálu. To vše hraje významnou roli v učícím procesu.

 

4) Možnost pustit si e-learning znovu

Každému se někdy stalo, že školiteli nerozuměl nebo si nestihl opsat potřebný materiál. Úlevně vzdychnete a doufáte, že seženete někoho, kdo vám se ztracenou informací pomůže. Se školícími videi tento problém odpadá. Video si jednoduše posunete zpět a znovu si pustíte, co školitel sděloval. Pokud jste neporozuměli celému školení nebo jste se ho nemohli účastnit, protože jste nestíhali, video školení oproti klasickému si můžete pustit později a klidně milionkrát. 

 

5) Neomezený počet přihlášených

Žádného studenta asi nebaví cpát se v nacpaném sálu, kde je často takový ruch, že neslyší ani slovo. Stejně tak zamrzí, pokud je omezená kapacita a k vybranému školení se nedostane. To samozřejmě mrzí i organizátora. Nic z toho není s e-learning videi problém. Školit můžete zaráz klidně tisíc lidí, a to vše z pohodlí jejich domovů.  

 

6) Jednoduchá organizace obsahu

Potřebujete mezi jednotlivá videa vměstnat něco nového? Přidat či pozměnit materiál? Práce s obsahem je s e-learningovými videi jednoduchý a přehledný. Stejně jako si plánujete koncept své prezentace, stejně tak si upravíte svoji sadu e-learningových videí, aby přesně odpovídala tomu, co jak si to představujete. A protože nejste pod tlakem prezentování, můžete si se strategií mnhohem lépe pohrát a vymyslet ideální způsob, jak studentovi informace předat, aby vše jednoduše a efektivně pochopil. 

Ukázka 2D animovaného e-learning videa, s cílem poskytnout základní pravidla BOZP pro návštěvy ve společnosti Garrett Motion. Příjemná moderátorka, a jednoduché hravé prostředí, určitě potěší více než nudné texty s obrázky ?

 

  Přihlašte se k odběru novinek

  [recaptcha]

  This form is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy a Terms of Service.

  Potřebujete poradit?

  Cítíte se z tolika možností jako na jiné planetě? Nejste si jisti, co je pro vás nejvhodnější? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

  Soubory cookie a soukromí

  Soubory cookie používáme, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Více informací najdete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.