2D animácie | 17. srpna 2020

Síla 2D animací

Přestože 3D animace zažívají už od počátku devadesátých let velký bum, 2D animace si stále drží své pevné místo. Je to především proto, že neztrácí na své atraktivitě a své hlavní přednosti mu jeho mladší a propracovanější bratr nesebral. Oba typy videí tak plní jiné účely a v oblastí animací hrají důležitou úlohu. Pojďme si říct hlavní výhody 2D animací nad těmi trojrozměrnými: 

Rychlejší příprava

Práca na animovanom videu je vždy pomerne náročná. Oproti modernejším 3D animáciám majú 2D animácie výhodu v tom, že ich príprava netrvá tak dlho, ušetrené peniaze za kratšiu tvorbu tak môžete vložiť do propagácie videa a vyťažiť z neho o to viac.

 

V jednoduchosti (2D animace) je síla

Složitější a na první pohled propracovanější 3D videa se hodí na určitý druh propagace, popřípadě mohou plnit jiné funkce. Za jistým účelem, například jako explainer videa, se ale mnohem lépe hodí krásné a propracované 2D videa. V jejich přehlednosti a jednoduchosti spočívá hlavní výhoda 2D animací. Chcete ukázat nějaký problém, vysvětlit, jak funguje nějaká služba či systém? Nenajdete lepší způsob než jsou 2D animace. 

 

Škola hrou

Společně se schopností srozumitelně předávat myšlenky mají 2D animace výhodu v tom, že je předávají originální a zábavnou cestou. Videa se tak dají často vyjádřit souslovím škola hrou. Když jsou informace předány poutavou a srozumitelnou formou, pomůže to udržet jejich aktivní pozornost a lépe si tak informace publikum zapamatuje. A to je pro předání poselství a následné zvýšení míry interakce a konverze klíčové. 

Pomocí 2D animace dokážeme vytvořit poutavé explainer videa, které prostě vysvětlí váš produkt nebo službu.

  Přihlašte se k odběru novinek

  [recaptcha]

  This form is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy a Terms of Service.

  Potřebujete poradit?

  Cítíte se z tolika možností jako na jiné planetě? Nejste si jisti, co je pro vás nejvhodnější? Navažte s námi spojení, rádi vám poradíme.

  Soubory cookie a soukromí

  Soubory cookie používáme, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Více informací najdete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.