Video marketing | 3. října 2019

Top 5 důvodů, proč využívat video marketing

S promo videi se někdy setkal snad každý z nás. Kdo by neznal otravný hlas zeleného mimozemšťana Alzáka? Ať se nám líbí nebo ne, ukotvil se do paměti lidí a díky tomu pomohl správně uchopený video marketing k vytvoření největšího e-shopu v Česku. Stačilo k tomu natočit kvalitní video a správně ho zapromovat.

 

zdroj: youtube

 

Video marketing má obrovskou sílu a právem se může řadit mezi nejvýznamnější kanály v marketingu. Není se čemu divit. Většinu informací člověk zaznamenává zrakem, a pokud ne jím, tak sluchem. Informace se nám tak uloží do paměti mnohem pečlivěji. To ale není zdaleka jediná výhoda video reklam. Pojďme si vyjmenovat těch 5 nejdůležitějších, kvůli kterým byste měli video marketing používat, pokud to s podnikáním myslíte vážně.

 

1) Vidceo marketing zvyšuje variabilitu vaší prezentace

Ať je vaše myšlenka jakákoliv, se správným videem ji dokážete svým posluchačům jednoduše podat. Oproti jiným kanálům můžete využít mnohem komplexnější dorozumívací prostředky, nejste omezeni jen na text a jednoduché grafické znázornění. Video vám nabízí strukturované předávání informací v čase, s možností hlouběji zasáhnout emoce diváka, potenciálního klienta. Můžete využít názorných ukázek, symbolů, vysvětlivek, herecky zahraných příkladů, zvukových podtextů, hudby, to vše vám slouží ke správnému vyjádření a předání myšlenek divákovi.

Často se setkáte s animovanými videi či explainer videi. Fantazii se meze nekladou, možností je téměř neomezeně. To dává výhodu společnostem, které umí být originální a využít videí k propagaci svého brandu či výrobku zajímavou cestou. Díky tomu se snáze odliší od konkurence. Kvalita videí a nápad zde tedy hrají důležitou roli.

 

Explainer animované video

 

2) Nejvíce upoutají pozornost

Jak už bylo řečeno, obraz a zvuk jsou lidským mozkem vnímány ze všech smyslů nejsilněji. Video tak má neoddiskutovatelnou výhodu oproti jiným typům reklamních formátů. Pokud je navíc něčím neotřelé, zajímavé, probouzí v lidech emoce, zvídavost či je jen pobaví, je vysoká šance, že si diváci zapamatují sdělení, které jim chcete předat. Když k tomu uvážíte možnost zacílit na relevantní publikum a nabídnout tak video opravdu jen těm, kteří mají zájem o váš produkt či službu, stává se promo video unikátní marketingovou zbraní.

Velké společnosti a zprostředkovatelé jako Google a Facebook si to už dávno uvědomili, díky tomu firmám nabízí mnoho možností propagace. Máte tak unikátní možnost dát o sobě vědět, video reklamy jsou oblíbeným mediem nejen pro výkonnostní marketing, ale i pro rozšíření povědomí o značce a zviditelnění brandu.

 

Produktové video

 

3) Video marketing nabízí širokou škálu možností

Variabilita společně s možnostmi online marketingu nám otvírají prostor pro originální strategie a komplexnější kampaně. Můžeme například využít remarketingu k narativní reklamě a poskládat z videí mnohadílný seriál, který bude zákazníka provázet až ke konverzi. Nebo jen připomínat, že opustil nákupní košík, ukázat mu názorně, co se stane, když daný produkt či službu nevyužije.

možnostmi cílení na klíčová slova, podle demografických údajů, remarketingových publik, časových rozvrhů a dalších specifikací si můžete navolit přesné podmínky pro zobrazení vhodné reklamy vhodnému uživateli. Videa se většinou zobrazují na Youtube či sociálních sítí, můžete se s nimi setkat ale i u jiných partnerských zprostředkovatelů. Kampaně mohou doplňovat vaše videa na webu a dávat smysl celkovému významu vaší firmy.

 

4) Bezkonkurenčná cena/výkon

Klasická video reklama se nejčastěji naceňuje cenou za tisíc zobrazení, i když jsou tu i jiné způsoby. Ať vyberete jakoukoliv možnost, shlédnutí videa je oproti jiným způsobům online marketingu velice levné. Nedokoukaná videa do určité délky jsou dokonce zdarma, lidé si tak mnohdy prohlíží vaše reklamy, aniž byste cokoliv platili. I kvůli tomu je dobré začínat některá videa (například produktová) základním sdělením. Firmy, které se zabývají tvorbou promo videí vám s profesionální koncepcí poradí. Oproti jiným formátům se většinou cílí na širší okruh publik, cena tedy může být nakonec podobná, ale s mnohem větším zásahem.

Za nízkou cenu může jak samotné nastavení cen u grafických typů reklam (stejně tak u bannerové reklamy jsou zobrazení levná), tak menší konkurence, protože je stále menší procento firem, které tento typ reklamy využívá (to je jistě způsobeno obtížnost vytvořit kvalitní promo video). 

 

Promo video

 

5) Video marketing způsobí, že reklamní systémy vás budou upřednostňovat

Pokud pořád váháte, možná vás o užitečnosti videí přesvědčí holý fakt, že si je oblíbily i samotné systémy a dávají jim tak přednost oproti jiným reklamním formátům. Můžete tak na své video narazit na vrchu vyhledávačů před konkurenčním inzerátem, nebo na něj narazit mezi obrázky. Youtube reklama Googlu má několik forem, mezi kterými si můžete vybrat tu pro vás nejvhodnější. Facebook oficiálně předpověděl, že bude do roku 2021 čistě v podobě videí a nebude v něm už žádný text. Jak to reálně bude nevíme, ale můžeme minimálně vytušit, kam bude Facebook v budoucnosti směřovat a jakou mají promo videa perspektivu.

Pokud bychom měli najít nějakou výraznou nevýhodu ve video marketingu, bude to ve složitosti natočit kvalitní video, které je reprezentativní, s nápadem a schopno zaujmout. Na druhou stranu, pokud se do toho pustíte a video si obstaráte, můžete ho používat delší čas a získáte jím viditelnou výhodu oproti konkurenci. A jak statistiky ukazují, jednoznačně to stojí za to.

 

  Přihlašte se k odběru novinek

  [recaptcha]

  This form is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy a Terms of Service.

  Potřebujete poradit?

  Cítíte se z tolika možností jako na jiné planetě? Nejste si jisti, co je pro vás nejvhodnější? Navažte s námi spojení, rádi vám poradíme.

  Soubory cookie a soukromí

  Soubory cookie používáme, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Více informací najdete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.