Explainer video | 4. ledna 2023

Proč vaše značka potřebuje explainer video?

Možná jste o nich nikdy neslyšeli, ale jsme si jistí, že jste se s nimi už setkali. Vysvětlující (explainer) videa se v posledních letech stala jedním z nejoblíbenějších typů propagačních videí a jejich popularita stále roste. Zajímá vás, k čemu slouží explainer video, jak se liší od jiných typů videí a kdy má pro značku smysl pořídit si vysvětlující video?

Nejdříve pěkně postupně.

Jak se explainer video liší od jiných typů propagačních videí?

Explainer video (z anglického slova „explain“ ???) je typ videa, jehož cílem je ukázat výhody produktu nebo vysvětlit princip jeho použití. Čím je produkt složitější nebo komplexnější, tím důležitější je, aby byl k jeho propagaci použit dobře zpracovaný „explainer“.

Jaký produkt by ale mohl tento typ videa potřebovat? Představte si, že nabízíte aplikaci, která umožňuje zákazníkům v restauraci objednat si jídlo bez obsluhy. Jaký smysl má, aby si hladový zákazník stáhl takovou aplikaci a používal ji? Co všechno se s ním dá dělat? A jak se vůbec používá?

To jsou vynikající otázky. A skvělý podklad pro explainer. ?

Jaká je hlavní výhoda vysvětlujících videí?

Tradiční propagační videa se často zaměřují na to, aby video co nejvíce vychvalovalo produkt. Tato taktika je však vražedná, protože divák okamžitě vycítí reklamní tón a odejde – a naše šance oslovit zákazníka je promarněna. ??

Explainer videa na to jdou z druhé strany. Nemluví o tom, jak je produkt úžasný, ale vysvětlují, jaký z něj bude mít uživatel užitek. Vysvětlovač jednoduše vezme zákazníka za ruku a provede ho celým procesem používání produktu. Často jim dokonce ukáže mechanismus, jakým výrobek funguje.

To vše vytváří v potenciálním klientovi dojem: „Je to chytré, zlepší mi to život – a mohu to ovládat!“. ? A pokud se tam klient dostane, jsme na dobré cestě k prodeji. Tento přístup je nejlépe vidět na sociálních sítích. Když trávíte čas na Facebooku, jak často si pustíte klasické reklamní video?

Mysleli jsme si. Protože ? statistiky dokazují, že nejsledovanější videa na sociálních sítích bývají různé rady a tipy, jak si usnadnit život. A takové tipy ve spojení s konkrétním produktem – to je explainer video.

I explainer videa se vyvíjejí

Explainery nejsou záležitostí jednoho nebo dvou let. Mezi první videa tohoto typu patřila před lety tzv. „whiteboardová“ videa. Jednalo se o jednoduché nahrané/ilustrované spoty, kde ruka zrychleným tempem kreslila a psala použití a výhody produktu. Vzpomínáte si na ně? ?


Tato videa jsou stále poměrně funkční a dostačující pro jednoduché úkoly, ale mají značná omezení. A v době, kdy potřebujete oslovit zákazníky během prvních 3-5 sekund, prohrávají s moderními technologiemi na celé čáře. Pokud totiž dnes získáte dobré animátory, můžete vytvořit zcela nový svět – a to doslova. ?

Pomocí izometrického designu jsme například pro klienta vytvořili animované vysvětlující video, ve kterém jsme během několika vteřin proletěli celou krajinou, dostali se k jádru aplikace a zároveň ukázali, jak vše slouží ke zjednodušení života klienta. To vše je zabaleno do krásného designu, který dokáže udržet pozornost diváka po celou dobu trvání videa.

 

Zjistili jste, že potřebujete explainer video?

To by nás nepřekvapilo. ? Jak jste viděli, explainer videa jsou jedinečným způsobem, jak nenásilně přimět klienta, aby se o produkt zajímal. Protože už chápe, jak produkt funguje, a na názorných ukázkách viděl, jak mu v životě pomůže – jen si ho musí pořídit.

Pokud máte zájem o explainer video, kontaktujte nás na hello@motionspace.sk. Rádi pro vás připravíme nezávaznou cenovou nabídku a vytvoříme něco, s čím budeme spokojeni my, vy i vaši klienti. ?

 

  Přihlašte se k odběru novinek

  [recaptcha]

  This form is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy a Terms of Service.

  Potřebujete poradit?

  Cítíte se z tolika možností jako na jiné planetě? Nejste si jisti, co je pro vás nejvhodnější? Navažte s námi spojení, rádi vám poradíme.

  Soubory cookie a soukromí

  Soubory cookie používáme, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Více informací najdete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.