Reklamní video | 4. ledna 2023

Reklamní video, které vám pomůže s propagací | Motionspace.cz

Reklamní video je dnes formátem budoucnosti. ?

Takový začátek článku jste asi nečekali ? ale nechceme zbytečně chodit kolem horké kaše. Pokud tedy hledáte odpověď na otázku, zda i vaše firma potřebuje propagační video, můžete si být jisti, že ano. Proč?

Protože televize, filmy a sociální média nás (zákazníky) naučily sledovat a reagovat pouze na ty podněty, které jsou dostatečně výrazné. Vybuchující auta, blikající bannery, animované webové stránky… ? Pozornost zákazníka je v dnešní době vzácné zboží, kterým se neplýtvá, a ve světě reklamy to platí dvojnásob. Když vám tedy potenciální klient konečně věnuje minutu svého života, máte jedinečnou (a možná i jedinou) šanci ho přesvědčit, že právě váš produkt je odpovědí na jeho problémy.

To je ta výzva, že? ?

Nejoblíbenější platformy pro videoreklamu

Časy, kdy jste mohli sledovat reklamní video pouze v televizi nebo v kině, jsou dávno pryč. Každý moderní člověk dnes nosí své reklamy a reklamní videa s sebou. Dobré slyšet. I na vašem chytrém telefonu se dnes objevují desítky reklam, jejichž cílem je představit vám firmu nebo konkrétní produkt a jeho výhody. ?  

Sociální média v chytrém telefonu jsou světem plným dynamického vizuálního obsahu, mezi nímž se nenápadně (ale o to účinněji) zobrazují reklamní videa. Trávení času na sociálních sítích se tak podobá procházce obrovským nákupním centrem: lidé se zde baví, žasnou a nakupují během volného času. Pokud se vám tam nepodaří upoutat jejich pozornost, přicházíte o nejlepší okamžik, kdy jim můžete předat své reklamní sdělení.

Mimochodem, znáte YouTube? Samozřejmě, že ano. Toto obří sociální médium postavené na videích je nyní nejen globálním úložištěm videí, ale také velmi sofistikovaným reklamním kanálem. Zkuste si spočítat, kolik reklam uvidíte během 15 minut, které strávíte na YouTube. Pokud si myslíte, že jich bude méně než deset, budete překvapeni. ?

A kde byste potřebovali mít umístěné reklamní video vy ?

Formy reklamního videa

Reklamní videa se v online prostoru objevují ve dvou základních podobách:  

In-stream reklamní video 

In-stream video se spouští přímo ve sledovaném videoobsahu. Typickým příkladem je reklama, která se spustí předtím, než YouTube konečně začne přehrávat vaši oblíbenou skladbu. In-stream je v současnosti nejúčinnější a nejžádanější formou propagačního videa – jeho výroba něco stojí, ale kvalitní video umístěné jako in-stream může výrazně zvýšit povědomí o vaší značce nebo produktu.

Out-stream reklamní video

Pod pojmem out-stream máme na mysli videa, která se přehrávají mimo právě sledovaný obsah nebo jsou do něj nenásilně začleněna (například reklamní banner na obou stranách webové stránky nebo video přehrávané bez zvuku v jednom rohu stránky). Nacházejí se na webových stránkách, bannerech, sociálních sítích, v aplikacích… všude, kam se podíváte. Právě možnost oslovit obrovské množství lidí je hlavní předností outstreamových reklam.

Co je důležité při tvorbě reklamního videa?  

Při procházení sociálních sítí dnes člověk stráví přibližně tři sekundy na jeden příspěvek. Pokud ho příspěvek během této doby nezaujme, jde dál. ⏰

Proto musí být propagační video přiměřeně dlouhé. Pokud na Facebook nahrajete tříminutovou reklamu, šance, že ji někdo zhlédne až do konce, je v podstatě nulová. Video ani nemusí být extrémně krátké (vždy záleží na tom, co chcete říct), ale mělo by být stručné a výstižné.

Dobré propagační video musí také mluvit jazykem cílové skupiny, kterou oslovujete, protože věty typu „Přineseme vašemu podnikání zisk díky integrovanému vyhodnocování souhrnných dat“ lidi spíše odradí, než aby je zaujaly. Místo toho můžete například říci:„Takže máte celou účetní kancelář přímo ve svém smartphonu.“ Lepší, co na to říct? ?

Rozhodně nezapomínejte na humor, funguje skvěle – ale musíte vědět, jak na to. Vyhněte se kontroverzním a nevhodným tématům, jinak se můžete připravit o publicitu, o kterou jste nestáli. Nejlepší možností je nechat si scénář navrhnout profesionály, kteří znají úskalí tohoto typu komunikace a mohou vás na ně upozornit.

Jaká je průměrná délka reklamního videa a jeho cena?  

Neexistuje žádná průměrná délka a cena videa. ? Protože podle toho se kvalita videa měřit nedá. Když vytváříme propagační video, musíme si nejprve sednout, vyslechnout si klientovu představu a navrhnout koncept videa, který splní účel, pro který si ho klient objednává. Teprve pak můžeme říci, zda bude lepší, když bude mít 10 nebo 60 sekund.

Cena závisí nejen na délce videa, ale také na nápadu, formě zpracování a použitých materiálech. Jiná bude cena jednoduchého sedmivteřinového videa vytvořeného z fotografií klienta a doplňkové grafiky a řádově jiná cena plně animovaného videa, ve kterém je váš produkt prezentován na pozadí vytvořeného příběhu s několika dabovanými postavami a v designérsky kreslené grafice po dobu 60 sekund. ?

Nejde však o to, abyste ušetřili co nejvíce nebo měli co nejdelší video. Jde o to, aby video splnilo svůj cíl – tedy představilo produkt nebo společnost zajímavým způsobem a jazykem cílové skupiny. Pokud získáte takto kvalitní video, každé investované euro se vám vrátí.

Máte zájem o nejlepší reklamní video?  

Na závěr můžeme jen zopakovat to, co jsme řekli na začátku – kvalitní reklamní video nemůže být špatnou volbou. Především je důležité mít spolehlivého partnera, který rozumí tomu, co vaše firma skutečně potřebuje, a dokáže dodat video, které potřebujete. Pokud o takovém videu uvažujete, neváhejte se s námi spojit. Domluvíme si schůzku, na jejímž základě připravíme nezávaznou cenovou nabídku – a zbytek je ve vašich rukou. ?

Ozvěte se na hello@motionspace.sk a pojďme dát dohromady video, se kterým budeme oba spokojeni. ??

 

 

 

  Přihlašte se k odběru novinek

  [recaptcha]

  This form is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy a Terms of Service.

  Potřebujete poradit?

  Cítíte se z tolika možností jako na jiné planetě? Nejste si jisti, co je pro vás nejvhodnější? Navažte s námi spojení, rádi vám poradíme.

  Soubory cookie a soukromí

  Soubory cookie používáme, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Více informací najdete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.